Site Loader

LOCATION

Europa, Polska

Prawa autorskie są istotnym elementem codziennego życia. Codziennie do odpowiednich komisji wpływa kilkaset nowych projektów patentowych.

Znak towarowy albo utwór chroniony na podstawie przepisów prawa autorskiego można rozpoznać po znakach ® lub ©. Najbardziej jednoznaczny status prawny ma oznaczenie ® stosowane przy znakach towarowych. Wskazuje ono, że taki znak został zarejestrowany w odpowiednim urzędzie. Oznaczeniem ® można się posługiwać wyłączenie po zarejestrowaniu znaku towarowego – w przeciwnym razie będzie to naruszeniem prawa.

Innym znakiem stosowanym przy znakach towarowych jest TM, który wskazuje, że mamy do czynienia ze znakiem towarowym niekoniecznie zarejestrowanym. Jeśli chodzi o oznaczenie ©, nie wynika ono z polskiego prawa. W praktyce nie ma ono większego znaczenia w całej Europie.  Jedynie w Stanach Zjednoczonych znak © ma inną wymowę. Zamieszczenie znaku w nakazanej przepisami formie i w widocznym miejscu obezwładnia ewentualny zarzut niezawinionego naruszenia praw autorskich przez pozwanego.

Odmianą oznaczenia © jest podpis „wszelkie prawa zastrzeżone”, który stosuje się często i bez zrozumienia prawnego znaczenia tego sformułowania. Z pewnością podpis ten nie powoduje, że np. zdjęcia czy informacje staną się natychmiast chronione.

Ludzie nieustannie poszukują nowych rozwiązań, produktów, które zrewolucjonizują codzienne życie, a twórcom przyniesie sporo gotówki. Człowiek poszukiwał, poszukuje i będzie poszukiwał nowych rzeczy aby zarobić i stać się sławny.

Post Author: adminrb27

Dodaj komentarz