Site Loader

LOCATION

Europa, Polska

Freelancerzy coraz bardziej widoczni do ówczesnym świecie. Szczególnie jeśli chodzi o zlecenia branży IT. Tendencja zatrudniania freelancerów jest wzrastająca i na pewno utrzyma się w ciągu najbliższych kilku lat.

Elastyczność godzin pracy, gotowość do pomocy w sytuacjach trudnych, głowa pełna świeżych pomysłów. Szybkie i sprawne wykonywanie zleceń , bez konieczności zatrudniania na pełen etat, tworzenia stanowiska pracy. Freelancing. To dzięki niemu firma zyskuje doświadczonego w wybranej branży człowieka, który pracował z wieloma klientami i potrafi się dostosować do różnych wymagań. Szeroka specjalizacja freelancerów pozwala firmom przebierać w tysiącach usług, których w danej chwili mogą potrzebować.

Najmocniej obsadzone przez freelancerów branże to: IT, praca z tekstem, marketing, tłumaczenia i tysiące innych prac, które można wykonać zdalnie. Wynika to z faktu, że nie każde przedsiębiorstwo potrzebuje programisty, grafika, marketingowca czy księgowej. W związku z tym, skorzystanie z usług freelancera jest korzystne dla każdej niewielkiej firmy. Ponadto, w każdej z dziedzin, w której pracują freelancerzy, można znaleźć wysoko wyspecjalizowane jednostki.

Przy wybieraniu kandydatka, należy zwrócić uwagę na relację ceny do oferowanej pracy, zapoznać się z portfolio, starannością pracy i doświadczeniem w dziedzinie, w której poszukuje się freelancera. Przed rozpoczęciem pracy warto z kolei podpisać umowę określającą warunki zlecenia oraz tzw. NDA, czyli umowę o poufności.

W przypadku freelancerów nie ma właściwie żadnych zagrożeń. Jedynym wyzwaniem jest przekonanie się do tego modelu współpracy i odnalezienie właściwego freelancera.

 

 

Post Author: adminrb27

Dodaj komentarz