Site Loader

LOCATION

Europa, Polska

Nowy rok to szansa na znalezienie pracy, albo zmiana dotychczasowej.Rok 2013 był bardzo dobry dla pracowników segmentu informatycznego. Rok 2014 będzie jeszcze lepszy dla osób z wykształceniem informatycznym.

Wyraźnie da się zaobserwować wzrost znaczenia informatyki w codziennym życiu. Każda praca, czynność a nawet rozrywka ma w sobie jakąś część z informatyki. Czy to telefon, tablet, internet, artykuły AGD. Wszystkie prace w dużych fabrykach wspierane są przez potężne oprogramowania klasy ERP. Bardzo popularne sklepy internetowe posiadają własne systemy do sprzedaży. Tak więc oprogramowanie jest właściwie we wszystkich segmentach rynku.

Najbardziej pożądanymi pracownikami będą programiści. I nie ma znaczenia w jakim języku się programuje. Oczywiście coraz częściej wykorzystywane są nowe technologie programistyczne, nowe środowiska, ale umiejętności pisania w starych językach na pewno nie pójdą na marne. Twórcy oprogramowania nieustannie poszukują do pracy nowych programistów – obecnie na rynku nie ma firmy IT, która nie  poszukiwałaby osoby do tworzenia nowych rozwiązań programistycznych.

Jest to tak duży rynek i możliwości, że kierunek ten jeszcze przez długie lata będzie jednym z najlepiej pożądanych.

Bardzo popularni są programiści aplikacji webowych i mobilnych – rynek urządzeń mobilnych jest obecnie najszybciej rozwijających się i zapotrzebowanie na dobrych programistów jest ogromne. Umiejętności programowania w chmurze są również bardzo wysoko cenione.

Zarobki programistów są bardzo dobre, więc jest to idealny kierunek aby się kształcić.

Post Author: adminrb27

Dodaj komentarz