Site Loader

LOCATION

Europa, Polska

Techniki zasobów ludzkich przeszły bardzo długą drogę w ostatnich kilku latach. Od zawirowań rynkowych, przez coraz to lepsze technologie, organizacje pracy, aż po nowoczesne narzędzia.

Obecny 2014 rok to będą kolejne zmiany HR, największe znaczenie będą miały oczywiście narzędzia pozyskiwania klienta oraz zarządzania kadrami. Wyraźnie wzrośnie znaczenie chmury, integracji mediów społecznościowych, oraz skupieni się na urządzeniach mobilnych oraz BYOD (Bring Your Own Device – przynieść własne urządzenie) i wiele innych. Kto pierwszy zrozumie zmieniający się rynek, ten osiągnie sukces

Nowe trendy HR w 2014 roku:

  • Przejście do chmury. Wiele organizacji zdecyduje się na korzystanie z zalet chmury. A więc programu, usługi nie będzie instalować we własnych fabrykach wraz z całą infrastrukturą sprzętową, a będzie korzystać z abonamentu na różnego rodzaju usługi.
  • Integracja z mediami społeczonściowymi. Bardzo duże znaczenie będą miały media społecznościowe. Werbowanie pracowników, załatwianie spraw z klientem, poszukiwanie i oferowanie nowych klientów przeniesie się do internetu, a konkretnie do „social media”
  • Gry w pracy. Może się to wydawać abstrakcyjnym pomysłem, ale prawda jest taka, że rok ten będzie przełomowy jeśli chodzi o podejście do relacji międzyludzkich. Rzeczywiste zależności międzyludzkie zostają przeniesione do wirtualnego świata.
  • Zdalny dostęp. Świat coraz bardziej staje się coraz mniejszy dzięki rozwojowi i globalizacji. Coraz częściej praca nie będzie wykonywana w jednym budynku tylko z dowolnego miejsca na świcie. Możliwości jakie dają urządzenia mobilne oraz wszechobecny dostęp do internetu sprawiają, że różno kulturowa i międzynarodowa firma nie jest już problemem.
  • Analiza HR. Dedykowane oprogramowanie wchodzące w skład HR organizacji przechodzi na wyższy poziom. Nowe narzędzie będą analizowały stopień zadowolenia pracownika, ich efektywność, lepsze zrozumienie pracownika.
  • Zmiana definicji HR. Zasoby ludzkie bardzo się zmieniły, nie jest to ten sam termin, którego to definicja była jeszcze parę lat temu. Można powiedzieć, że zmienił się tak jak obecne urządzenia mobilne.

Post Author: adminrb27

Dodaj komentarz